Şanlıurfa'lı Muhtar sorunları komşu Milletvekilerine bildiriyor


Şanlıurfalı siyasetçilerin Ankara’da etkisiz olduğu iddiası, bir mahalle muhtarının itirafıyla gündeme oturdu.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde Batıkent Mahalle Muhtarı Şükrü Çay, mahallesindeki sorunların çözümü için Şanlıurfa Milletvekilleri yerine Gaziantep’in milletvekillerine ilettiğini söyledi.

İki dönemden buyana muhtarlık yapan Şükrü Çay “Ben 2 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Mahallemdeki elektrik sorununu Şanlıurfa Milletvekilleri yerine Gaziantep milletvekillerine bildiriyorum” dedi.

Batıkent Mahalle Muhtarı Şükrü Çay, bu itirafını, Urfa’dan Antalya’ya direk sefer koymayan THY’nin, Gaziantep’ten Fransa ve Almanya’ya direk sefer koyması üzerine başlatılan tartışmada açıkladı. 

MUHATTAP BULMAKTA ZORLANIYORUZ
Şükrü Çay ayrıca “Gaziantep’in gazetecisi var. Valisi var. El etek öpen siyasetçileri yoktur. Gaziantep’te  şeyhim ağam anlayışı yok. Gaziantep Belediye başkanı var. Gaziantep’in halkı bireysel den çok toplumsal bilincinde olan vatandaşları var. Şahsi kimsede bir bekletim olmadı olamazda mahalleme istiyorum. Sorun muhatap bulmaktan zorlanıyoruz. Vekilerimiz nede yerel yöneticilerden bir muhatap bulamiyoruz. Malesef yazık oluyor. Hastane,  okul için ayrılmış arsalar satiliyor. Belediye başkanıliginiz haberleri yok" ifadelerini kullandı.

Yorumlar