Ayhan'dan Akçakale halkına açıklama geldi

Kıymetli Akçakale Halkı, söz verdiğim üzere sizi aydınlatmak istiyorum. 31 Mart 2019 seçimlerinde belediyeyi teslim ettiğimden beri şahsıma karşı atılmayan iftira , yalan ve kötü söz kalmadı fakat ben kesinlikle cevap vermedim. Gelinen bu noktada halkın hakkının yenmesine müsaade etmeyeceğim. Hizmet her şekilde yapılır, sonuçta bu para cebinizden çıkmıyor. İller Bankasından yatan ödeneği para yok,kırmızı lamba,belediye batmış, geçen dönem Başkan her yeri yemiş diyerek halkı yanlış şekilde bilgilendirmektedir. Ben Sayın Mevcut Başkan’ın kendisine nasılsın diye soran vatandaşa ‘’Ben TOKİ’yi  yaptım, ben Karayollarını yaptım, ben  içme suyunu getirdim, Belediyede para yok’’ demeye başlıyor. Kendisi suçluluk psikolojisi ile hep savunma halinde.
Bu belediye de para yoksa, borç batağında ise aylık milyonlarca lirayı eş başkanlar vasıtası ile hayali ihalelerle paravan şirketlere aktardığınız doğru mu ? İhalenin olduğu günler neden Belediye Başkanı Belediyeye gelemiyor, neden korkuyor!! Acaba kanunsuz bir işlem mi yapılıyor? Akçakale Belediyesi’ne “5 MİLYON ÜSTÜ” yakın ödenek geliyor, nerede bu para hesabını verecek bir babayiğit var mı ? Artık açık konuşacağım Mevcut Başkan iktidara sırtını yasladığından beri kimse bana bişey yapamaz zihniyetinde ama bilmiyor ki bu düzen böyle gitmeyecek. Her gün aynı şeyleri dinlemekten bıktı Akçakale Halkı; yatırımcı gelecek , işsizlik bitecek ... Madem bu kadar işsizliği çözmek istiyorsunuz  İlçeye gelen yatırımcılardan neden rüşvet istediğiniz konuşuluyor ? Gelen arkasına bakmadan kaçıp gidiyor. Artık yeter bu kadar da olmaz dedirttiniz. Benim dönemimde yapılan parke taşlarına bile yeni döşenmiş gibi fatura kestiniz. İlçeye başka ilçelerin söktüğü, atılan taşları döşediniz.
Her gittiğiniz TV programında İlçemiz Paris gibi olacak diyorsunuz, ilçeyi başka ilçelerin atmış olduğu parke taşlarıyla mı Paris yapacaksanız? Artık Akçakale Halkı her şeyin farkında, şerefli ve ne konuştuğunu bilen bir siyasetçi varsa  gelen hibeleri , yatan ödenekleri , geçmiş dönem ne kadar borçla teslim alındığını, şu an durum ne açıklar . Bağlı bulunduğunuz parti sayesinde o koltuktasınız .Fakat partiyi rezil ettiniz. 
Siz ki CHP belediyelerine teşekkür edip kendi partisi için sınıfta kaldı diyen bir Başkansınız, yani nereye bağlı olduğunuz da belli değil .. Ben yüzeysel olarak bazı sıkıntıları dile getirdim . Belediyede yönetim zafiyeti olduğunu herkes biliyor. Akçakale Belediyesi eş Başkanlarla yönetiliyor.Vatandaş resmi başkanı arıyor talebini iletiyor . Başkan belediye batmış para yok yapamayız diyor. Kısa bir süre sonra eş başkanlardan birini arıyor sosyal medyada bir şey paylaşma biz gerekeni yapalım diyorlar. Böyle bir yönetimi Akçakale ilk defa gördü. Hata insanlar içindir ben de on sene başkanlık yaptım . Fakat benim dönemim de tek başkan vardı.Ne Babam ne Abim,ne kardeşlerim,ne de yeğenlerim belediye ile ilgili hiç fiili iş içinde olmamıştır.Hatanız , kusurunuz olduğu aşikar fakat onları benim yönettiğim döneme çamur atarak kapatamazsınız. Dizi film izler gibi Akçakale Halkı Belediye de dönen entrikaları çözmeye çalışıyor . Olanlar karşısında üzülüyorum yılların deneyimli siyasetçisi katıldığı TV programlarında kendisini Süper Lig ‘de futbol oynayan futbolcu gibi anlatıyor fakat şu an ben alt liglerde kendimi gösteremiyorum diyor.Sayın Başkan kusura bakmayın ama siz bu yönetimle ancak halı sahada top oynarsınız . Bunu Halkımızda çok iyi analiz etti. Dilerim kendilerine çeki düzen verip hatalarından arınırlar aksi halde değerli halk müziği sanatçımız Musa Eroğlu’nun dediği gibi   ‘Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor’ ..
                                                     Herşey dilediğiniz gibi olsun. Selam ve dua ile…

Haber ; Mustafa  BAYINTANIŞ

Yorumlar