Sıra Ceylanpınar'da mı?


Malatya'dan resmi geziyle Almanya'ya toplu iltica skandalında yeni gelişmeyle birlikte, soruşturma kapsamında bir vali yardımcısı ve iki müdür görevden alındı. Yaşanan bu olaydan sonra gözler başkanlığını Feyyaz Soylu'nun yaptığı Ceylanpınar Belediyesi'ne çevrildi.

Malatya'dan resmi geziyle Almanya'ya toplu iltica skandalında yeni gelişmeyle birlikte, soruşturma kapsamında bir vali yardımcısı ve iki müdür görevden alındı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Malatya’da AK Partili Yeşilyurt Belediyesi’nin “Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi” için Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43’ünün geri dönmemesiyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturma kapsamında bir vali yardımcısı ve iki müdür görevden alındı.

AYNI OLAY CEYLANPINAR BELEDİYESİ'NDE DE YAŞANDI!

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Yurtdışında değişik isimler adı altında kurulan ve Türkiye'deki dernekleri alet edip yurtdışına organize bir biçimde adam kaçıran şebekenin her gün yeni bir marifeti ortaya çıkıyor. Biri de Ceylanpınar'da yaşandı…

Ceylanpınar  Belediye Meclisi, Ceylanpınar Spor Kulübü derneği sporcusu, yakınları ve dernek  üyeleri olduğunu öne sürdüğü 37 kişi için hizmet pasaportu çıkarılmasını kararlaştırdı. “Spor Kardeşliktir” projesi kapsamında Türkgücü Münih takımının davetlisi  olarak Almanya'ya götürülmesini uygun buldu.

Götürülme gerekçesi olarak, “Sporcu gençler ile ailelerini sporla tanıştırmak, spor branşlarını onlara göstermek, sporla ilgili çalışmaları yerinde göstermek” olarak gösterildi. 

CEYLANPINAR BELEDİYESİ'NDE GÖREVDEN ALMALAR OLACAK MI?

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde yaşanan bu skandaldan sonra gözleri skandalın patlak verdiği Ceylanpınar Belediyesi'ne çevrildi. Yaşanan skandal ile ilgili soruşturma açılıp açılmayacağı, görevden almaların olup olmayacağı merak konusu oldu.

Kaynak:RHY

Yorumlar