Bakan Süleyman Soylu'nın acı günü


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz Ocak ayında koronavirüs tedavisi gören annesi Servet Soylu'nun vefat ettiği haberini duyurdu

Bakan Koca: "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin muhterem anneleri Hakkın rahmetine kavuştu. Merhumeye Allah'tan rahmet, Süleyman Bey kardeşimize ve ailesine sabırlar diliyorum." sözleriyle Bakan Soylu'nun acı kaybını duyurdu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu'nun Ocak ayında koronavirüse yakalandığı, Servet Soylu'nun 1,5 aydır koronavirüs tedavisi gördüğü ve yoğun bakıma alındığı öğrenilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 20 Ocak'ta annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile birlikte çektirdiği fotoğrafa sosyal medya üzerinden küfürlü hakaret eden kişinin, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına "45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım." diyerek tepki göstermişti. 

Yorumlar