Abdulhakim Ayhan: Servetinize servet kattınız

Şanlıurfa Akçakale’de, belediyenin borcundan dolayı satıldığı belirtilen park ile ilgili bir açıklama da, önceki belediye başkanı Abdulhakim Ayhan’dan geldi. Ayhan, Akçakale Belediyesi’nin söz konusu borcun önceki dönemden kaldığı şeklindeki açıklamasına, çok sert bir dille yanıt vardı. Açıklamanın, kamuoyunu rahatlatma ve yapılan yanlışları örtbas etme çabası olduğunu savunan Ayhan, “2 yıl boyunca aylık gelen ödenekten hak edişleri, çıkar ve menfaat sağlamadıkları için ödemeyerek belediyeyi icraya düşürdükleri herkes tarafından bilinmektedir” dedi.
Akçakale Belediyesi’nin borcuna karşılık icra yolu ile sattığı park ile ilgili bir açıklama da önceki belediye başkanı Abdulhakim Ayhan’dan geldi. Akçakale Belediyesinin, söz konusu borcun önceki dönemden kaldığı yönündeki açıklamasına yanıt veren Ayhan, “Önceki dönemlerden kalan borçlar nedeniyle icra yoluyla satışı yapılmıştır açıklaması, sözde kamuoyunu rahatlatma ve yaptıkları yanlışlıkları örtbas etme çabasına düştüğü herkes tarafından aşikardır” şeklinde konuştu.

Borcun önceki dönemden kalmadığını savunan Ayhan, şunları kaydetti:

“Akçakale Belediyesi yeni gündeme düşen belediye borcundan ötürü icra ile satışa çıkarılan Atatürk Mahallesi 431/1 ada içerisinde bulunan 820 metrekarelik parkın, önceki dönemlerden kalan borçlar nedeniyle icra yoluyla satışı yapılmıştır açıklaması, sözde kamuoyunu rahatlatma ve yaptıkları yanlışlıkları örtbas etme çabasına düştüğü herkes tarafından aşikardır.!!

Beton ve gıda firmalarının bir önceki dönemde yapılan hizmet binaları ve taziye evlerinin yapımı ve bakımları için kullanıldığını herkes bilmektedir. Şunu belirtmek isterim ki;
“bazı şahısların belediye adına söz konusu firmalardan alacaklarının yarısını vermeleri durumunda ödeme yapacaklarını” aksi takdirde ödeme yapamayacaklarını ama “anlaştıkları firmalara ücretlerinin yarısını alarak”  ödeme yaptıklarını firma sahipleri de kendileri de iyi bilmektedir. 

Söz konusu bu iki firma ile görüşülüp hangi tutara anlaşıldığını herkes iyi biliyor. Ayrıca bu borçlar hizmet karşılığı 2 senelik başkanlığınız süresinde 1 taziye evi veya Camii yaptınız mı? Yarım kalan projeyi bile tamamlamayıp muhalefet tarafından eleştirildiniz, partinizi zor duruma soktunuz. Ayrıca bu alacaklıların iş yapmadığını iddia edip müfettişler inceledi ve borcundan ödemeyecektiniz. Ne oldu da daha doğrusu ne menfaat sağlandı da bu satışı gerçekleştirdiniz? 2 yıl boyunca  aylık gelen ödenekten hak edişleri, çıkar ve menfaat sağlamadıkları için ödemeyerek belediyeyi icraya düşürdükleri  herkes tarafından bilinmektedir!

Akçakale halkının aklı ile dalga geçmeyin göreve geldiğinizden beri icra, borç, açlık ve sefalet diyerek servetinize servet kattınız. 

Güneşin balçıkla sıvanmayacağını buradan tüm Akçakaleli hemşerilerime belirtmek isterim.

Kaynak: Balıklıgöl ajans

Yorumlar