Göbeklitepe Çadır Saray Konukevi basına tanıtıldı

KENTİN YÖRESEL MUTFAK LEZZETLERİNE DE RESTORAN KISMINDA YER VERİLİYOR

Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’ye en yakın (5 kilometre) otel açıldı. Şanlıurfalı girişimci Hasan Çay tarafından kente kazandırılan 15 odalı otelde, kentin yöresel mutfak lezzetlerine de restoran kısmında yer veriliyor.

“KENTİMİZE ÖNEMLİ BİR TURİZM YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRDİK''

Doğa ile iç içe olan otelde at ve deve çiftliği de mevcut. Sıra gecesi, nişan ve kına günlerini kırda yapılabilecek bir ortamda sunan Göbeklitepe Çadır Saray Konukevi işletmecisi girişimci Hasan Çay ‘’Kentimize önemli bir turizm yatırımı gerçekleştirdik'' dedi.

“AMACIMIZ YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE ŞANLIURFA KÜLTÜRÜNÜ TANITMAK”

Göbeklitepe Çadır Saray’ın 15 odaya sahip olduğunu ve 45 kişinin konaklayabileceğini bildiren Hasan Çay ‘’Otel odalarımız daha sağlıklı ve rahat bir uyku açısından kıl çadırdan inşa edildi. Odalarımızda her türlü konfor imkanı mevcut. Nişan, kına ve sıra geceleri için açık alanımız mevcut. Göbeklitepe Çadır Saray’da Şanlıurfa’nın yöresel damak lezzetlerine de yer veriyoruz. Kebap çeşitlerimiz, pide çeşitlerimiz günün her saatinde mevcut. Açık havada, şehir trafiğinden uzak bir ortamda kahvaltı keyfini de sunuyoruz. Gelin ve damat çekimlerinin yapılabileceği bir alanımızda var. Amacımız yerli ve yabancı turistlere Şanlıurfa kültürünü tanıtmak” dedi.


Yorumlar