Urfa'da Meyve Ağaçları Yeniden Gündemde

Şanlıurfa’da Park ve Bahçelerde meyve ağaçları dikilmesi önerisi yeniden gündeme geldi.

Şanlıurfa’da Park ve Bahçelerde meyve ağaçları dikilmesi önerisi yeniden gündeme geldi. 2015 yılında ilk kez gündeme gelen öneride hiçbir adım atılmaması öneriyi dile getirenleri yeniden harekete geçirdi. Yaklaşık 6 yıl önce aralarında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Kemal Büyükkırcalı, Sadık Yetim, Abdullah Şakak, Ahmet Sevim, Mehmet Emin Kuş, Mahmut Barut, Mehmet Guli Aslan, Mehmet Akbaş, Eyyüp Azlal Abdülgani Demir, Gül San, ve Belediyeden Park bahçeler Müdürü İmam katı ile fidanlık sorumlusu Mehmet Işık’ın da bulunduğu isimler bir toplantıda öneriyi ele almıştı.

 

Büyükşehir Belediyesi grup üyeleriyle Cumhuriyet parkında yaptığı toplantıda öneriyi somutlaştırmıştı. Yeni Urfa Platformu üyelerinden Mehmet Emin Kuş bugün öneriyi yeniden gündeme getirdi.
O günkü toplantıda Platform medaratörü Mehmet Akbaş ise Belediyelerin oluşturdukları park ve bahçelerde beton alanın fazlalığından şikâyet etmişti.
Toplantıya katılan belediye yetkilileri ilgili personele talimat vermişti. Ancak talimatın üzerinden yaklaşık 6 geçti. Hiçbir gelişme yaşanmadı.
Bu arada Şemseddin Kaya kampanyaya destek vererek “Refüjler biraz tehlike arz edebilir. Ancak Parklara ve Ormanlara ekilebilir. Özellikle Ormanlara zeytin ağacı dikilse katma değer açısından da ülkeye ve o bölgedeki köylülere de kazanç sağlar. Ayrıca Zeytin'in ömrünün de çok uzun olması bir avantaj” ifadelerini kullandı.

Yorumlar