Şanlıurfa Şehit Ailelerden Bakan Soylu'ya Destek


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM Bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmaya Şanlıurfa şehit ailelerinden destek geldi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Teröriste ‘terörist’ diyoruz. Terör destekçisine ‘terörist’ diyoruz. İhbarcısına, İhbarcısına, işbirlikçisine, çocukları kandırıp dağa gönderen belediye başkanına terörist diyoruz, İmralı'daki devrik terörist başına ‘terörist’ diyoruz ve koltuğu için birbirini yiyen Edirne'deki Demirtaş'a da, Karayılan'a da, tecavüzcü bir Biçirpinin Duran Kalkan'a da ‘terörist’ diyoruz” sözlerine Şanlıurfa’da bulunan şehit ailelerinden destek geldi.
Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, bütçe görüşmelerinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP'lilere yönelik yaptığı konuşmanın isabetli olduğunu ifade ederek, durumun kendileri tarafından sevinçle karşılandığını belirtti.
 
Şehit yakınları ve Gaziler adına konuşan Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, "PKK terör örgütünün uzantısı olan HDP'nin mecliste olması bizleri derinden üzüyor. Ayrıca PKK terör örgütünün en büyük destekçisi, en büyük savunucusu, en büyük yardımcısı HDP’dir. Devletimize, bayrağımıza ve ezanımıza karşı kurulan bu örgütün, taşeronluğunu ve avukatlığını yaparak, her fırsatta onlara destek gösteren bir partinin gazi mecliste olması gerçekten vahimdir. Sayın İçişleri Bakanımızın tarihi konuşmasını destekliyor ve her zaman İçişleri Bakanımızın yanında olduğumuz gibi bundan sonra da olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İçişleri Bakanımızın dik duruşu bir nebze de olsa içimizi ferahlatmıştır. Onların gözlerine bakarak hain olduklarını haykırması şehit yakınlarının en büyük beklentisiydi. Devletin bütçesiyle geçinerek devleti sırtından hançerlemek elbette onların yanına kar kalmayacaktı. Allah İçişleri Bakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi.

Yorumlar