Güzelçiçek suskunluğunu bozdu...

Harran üniversitesi tıp fakültesi hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet Güzelçiçek yaşanan olaylar ile ilgili suskunluğunu bozdu

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Uz.Dr. Ahmet Güzelçiçek’in yakınlarının hastanede görevli bir doktoru darp ettiği söylentilerine suskun kalan Güzelçiçek Konuyla ilgili susukunluğunu bozdu.


Harran üniversitesi tıp fakültesi Hastanesi'ne Başhekim olarak görev geldiği günden itibaren herkesimden hasta ve hasta yakınlarının sevgisini kazanan Güzelçiçek’i bir kesim tarafından istifaya çağırdı.

GÜZELÇİÇEK KİMİN ÇIKARINA ÇOMAK SOKTU

Başhekim Güzelçiçek kim veya kimler in çıkarına çomak soktu bundan kısa bir süre önce Coronavirus hastalığına yakalandığı dönemde aynı çevre tarafından Görevden alınma ile ilgili girişimleri sonuçsuz kalması sonucu Harran Üniversitesi Hastanesinde yaşanan talihsiz olaydan dolayı Sosyal medya üzerinde Başhekim Güzelçiçek’e hakaretler savurarak yalan ve iftiralarla saldırıya geçildi.

Başhekim Ahmet Güzelçiçek’in babası İbrahim Güzelçiçek'ın Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu Harran Üniversitesi tıp fakültesi Hastanesine kaldırılarak burada pandemi servisinde tedavi altına alındı.

İbrahim Güzelçiçek, pandemi servisinde lavaboya gittiği esnada fenalaşarak yere yığılması sonucu Babasının bu durumunu gören M. Güzelçiçek, serviste görevli bayan doktora sözlü ve fiziki hakkarette bulunduğu belirtilmiştir.

Olayın gerçekleştiği saattin Cuma Namazına rastlanmasindan dolayı Cuma namazında olan Başhekim Güzelçiçek, namaz sonrası yaşanan tatsız olayı duyar duymaz bayan doktorun yanına giderek yaşananlardan dolayı özür diledi.

Baba İbrahim Güzelçiçek ise durumunun daha da kötüleşmesi üzerine Yoğun Bakım Ünitesine alındı Güzelçiçek'ın durumu ciddiyetini koruyor.

Durumdan vazife çıkaran Şanlıurfa Tabip Odası, olaydan sorumlu olarak gördüğü Baştabip Uz.Dr. Ahmet Güzelçiçek’i hedef  alarak Başhekimin yakınları tarafından doktorun darp edildiğini, ve şiddete maruz kalan doktorun 3 defa beyaz kod çağrısına hastane yönetimi tarafından engellendiğini ileri sürdü.

Tabip Odası tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in kardeşleri ve yakın akrabaları 05.11.2020 tarihinde pandemi polikliniğinde başhekimin akrabaları olduklarını söylemiş ve hastaneyi hekimlerin başına yıkmakla tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uygulamışlardır.

Bu durum Başhekim tarafından örtbas edilirken 06.11.2020 tarihinde yine aynı güruh tarafından başhekimin arrest olan babasına tıbbi müdahale yapmak amacıyla bulunan Asistan hekim arkadaşımız, koruyucu ekipman dahi giymeden hızlıca gittiği olay yerinde başhekimin kardeşi tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğramıştır. Şiddete maruz kalan hekimin 3 defa beyaz kod çağrısı ise hastane yönetimi tarafından iptal edilmiş ve güvenlik güçlerinin olay yerine intikal edip hekimin güvenliğinin sağlanması engellenmiştir.

Yaşanan bu olayın takipçisi olduğumuzu ve Başhekimin derhal istifa etmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

 

DARP İDASİ KESİNLİKLE YALANDİR

Konuyla ilgili suskunluğunu bozan Güzelçiçek, yaşanan süreç ile ilgili şu açıklamalarda bulundu " Olayın yaşandığı sırada Cuma namazında olduğunu ve telefonunun kapalı olduğunu savundu. Yaşanan olayı duyar duymaz doktorun odasına giderek özür dilediğini belirten Güzelçiçek, “ Bir doktor olarak doktor arkadaşımıza yapılan davranışı kabul etmem mümkün değildir. Akrabalarımın doktoru darp ettiği iddiası kesinlikle yalandır. Babamın yere düştüğünü gören yakınımın doktorun yanına giderek tasvip etmediğim bir şekilde doktorun hastaya müdahalesini istemişlerdir. Tabi bu şekilde doktorumuza müdahalesini kabul etmemiz düşünülmez. Ben de olayın yaşandığı sırada Cuma namazındaydım, telefonum kapalıydı. Olayı duyar duymaz doktor arkadaşın yanına giderek özür diledim. Olayın soruşturulmasını herkesten daha fazla ben istiyorum.” dedi.

BEYAZ KOD ÇAĞRISININ ENGELLEDİĞİM DOĞRU DEĞİL

Şanlıurfa Tabip Odası’nın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Güzelçiçek, “ Doktor arkadaşımızın 3 kez beyaz kod çağrısını engellediğim doğru değildir. Bunu ispatlayan belgeler elimde mevcuttur. Hakkımdaki iddialarla ilgili pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım.” belirti

 

Yorumlar