Berat Albayrak istifa etti...

Flaş... Flaş... Bakan Berat Albayrak istifa ettiğini açıkladı. Mavi tikli Instagram hesabından duyurdu. Bu doğru mu? Hesap ele mi geçirildi?

Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda yaklaşık 5 yıldır sürdüğü bakanlık görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Öte yandan Berat Albayrak'ın Twitter hesabına da erişilemiyor.

Son dakika bilgisine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 819 bin takipçili kişisel Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu. Bert Albayrak, 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Twitter hesabına erişilemeyen Albayrak, Instagram hesabından paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kamuoyunun dikkatine
Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab'-ı Allah, bizleri Sırat-ı Miistokimnen anma., Sonumuzu havrevıesin.. Berat Albayrak"

hhh-006.jpg

Öte yandan Bakan Albayrak'ın Twitter hesabına da erişilemiyor. Yaşanan gelişmelerle birlikte karışıklık yaşakan Albayrak'ın istifa ettiği iddiası gündeme bomba gibi düşürken, kimi kullanıcılar Berat Albayrak'ın hesabına erişmezken; bazı kullanıcılar ise 'Hiç Tweet Yok' ekranıyla karşılaştı.

Kaynak: Yeniçağ

47-001.jpg

berattwitter.jpg

Yorumlar