Seyda Molla Bekir Kahraman Vefat Etti

Şanlıurfa’nın manevi liderlerinden en büyük Âlimlerinden irfan Ehli Seyda Molla Bekir Kahraman (85) Gaziantep’te gözyaşlarıyla ebediyete uğurlandı

Seyda Ş. Muhammed El-Arabkendi Halifelerinden, ömrünü ilim, irfan, tebliğ ve davetle geçiren Seyda Molla Bekir Kahraman (85 ) sabah saatlerinde Gaziantep’te son yolculuğuna uğurlandı.


Urfagetcekhaber.com ekibi olarak Merhum Seyda Molla Bekir Kahraman’a Allah’tan rahmet, mekânı cennet, makamını âli, amellerini makbul ,  Kederli aile efradına Sabr-ı cemil ihsan eylemesini diliyoruz….

Molla Bekir Kahraman Kimdir.???

Seyda Ş. Muhammed El-Arabkendi Halifelerinden Seyda Molla Bekir Kahraman, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaklaşık 20 yıl dini görev yaptıktan sonra Hatay Kırıkhan ilçesine yerleşerek yaklaşık 10 yıl da burada dini görevi yerine getirdi.

İrfan Ehli Seyda Molla Bekir Kahraman Kırıkhan ilçesinde dini vazifesini yerine getirdikten sonra, hayatının geri kalan kısmını da Gaziantep’e yerleşerek yaklaşık çok sayıda din görevlisi İmam ve binlerce âlim talebe yetiştirerek tamamladı.


Yorumlar