HALKIN VEKİLİ ÖZYAVUZ HALKLA İÇ İÇE...

"Kırlangıcın biri bir gün bir adama aşık olmuş. Her gün pencerenin önüne gelir onu izlermiş. 
Bir gün bütün cesaretini toplamış ve adama; 'hey adam ben seni seviyorum uzun zamandır seni izliyorum' demiş.
Adam;  “saçmalama sen bir kuşsun ben ise bir insan durduk yere sende nereden çıktın” diye bunu içeri almamış, pencerenin önünden kovalamış.
Kırlangıç yine gelmiş; “Tamam seni hiç rahatsız etmeyeceğim, sadece çok iyi dost olalım” demiş adam yine kabul etmemiş ve kovalamış.
Kırlangıç tekrar gelmiş “bak hava çok soğuk seninle çok iyi arkadaş olalım beni içeri al soğukta donacağım sıcak ülkelere göç etmek zorunda kalacağım lütfen beni içeri al”  demiş adam yine almamış kırlangıç çok üzgün bir şekilde başını önüne eğmiş ve gitmiş,
Aradan çok zaman geçmiş adam pişman olmuş yaz gelmiş diğer kırlangıçlara sormaya başlamış ama gören olmamış.
Sonunda danışma ve bilgi almak için bilge bir kişiye gitmiş olanları anlatmış.

Bilge kişi; “ Kırlangıçların ömrü altı aydır, hayatta bazı fırsatlar vardır sadece bir kez elinize geçer değerlendiremezseniz uçup gider,  hayatta bazı insanlar vardır sadece bir kez karşınıza çıkar değerini bilmezseniz kaçıp gider ve asla geri gelmez, dikkatli olun farkında olun ve bir düşün bakalım acaba sen farkında olmadan bugüne kadar kaç kırlangıç kovaladın." der.
Hayatın bir yarış, bir koşuşturmacadan ibaret olduğu kısa yaşamımızda en güzel ürün mütevazilik olsa gerek.
Yapmış olduğu güzel bir şeyi, olumlu davranışı reklam yapma gereği duymayan, alçak gönüllü, kibir ve enaniyetten uzak insanlar için kullanılacak en güzel vasıftır mütevazilik.
Mütevazilik aslında tevazu kelimesinin yanlış kullanılmış hali "alçak gönüllü" demek.
Bu günlerde ne çok ihtiyacımız var tevazu sahibi insanlara.
İşte bu insanlardan biri de Milliyetçi hareket partisi (MHP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim  Özyavuz...
Zannediyorum ki gezerek, ziyaret ederek, sohbet ederek insanlara siyasetin kavga edilmeden de yapılacağını öğretirken, şehrin hassasiyetleri konusunda da sağlam bir eğitimden geçmiş oluyor.
24 Haziran Genel seçimlerinde bir çok Şanlıurfa milletvekili olacak denildiğinde, Şanlıurfalılar için akıllarda soru işaretleri barındıran İbrahim Özyavuz milletvekili seçildikten sonra yoğun emek, iflah olmaz bir azim, amasız, lakinsiz bir muhabbet, dostane bir tokalaşma, samimi bir selam ile adından söz ettirmeye başladı ve devam ediyor.
Ülke ve Şanlıurfa gündemi ile ilgili olarak yapmış olduğu çıkışlar, bu çıkışlarında siyasetin itibarını törpülemeyen üslubu, İbrahim Özyavuz beyi hem Milliyetçi Hareket Partisii, hem de Şanlıurfa için önemli bir değer konumuna getirdi.
Yolları olmasa da insanlardaki ön yargıyı yürüyerek, giderek, ziyaret ederek aşındırmak gerekiyordu. Öyle de yapıyor. 
Şanlıurfa' nın her ilçesine, mahallesine, köyüne kadar yaptığı ziyaretlerle vatandaş ile samimi olarak temas ediyor. Vatandaşın görmeyi istediği, samimiyetini hissettiği Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili, MKYK Üyesi İbrahim Özyavuz bey, bu ziyaretlerinde de oldukça sade ve samimiyet içeren şehirde ne bir koruma ne bir makam aracı kullanıyor. Kime sorarsanız sorun,  ‘İbrahim Özyavuz" denildiğinde akıllara siyasetin yüz akı bir samimiyet geliyor ve öyle görünüyor ki gelmeye devam edecektir...
Yolun yolumuzdur Halkın ve hakkın vekili...
Sofran ve odan hiç boşalmaz adın İbrahim...
Korkup kaçanlardan olmadın...
Vekil demekten gurur duyuyorum duymayada devam edeceğim....

Saygılarımla...

Yorumlar