Güzelçiçek'ten O iddialara yanıt...

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Ahmet Güzelçiçek Tıbbi Onkoloji bölümünde hasta yoğunluğunun olduğu ve hasta mağduriyetlerinin yaşandığı yönünde son zamanlarda çıkan iddiaların tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Tibbi Onkoloji Bilim Dalı bölümüne Prof. Dr. Hakan Büyükhatipoğlu’nun atanmasından sonra başta Şanlıurfa olmak üzere çevre illerden de birçok hastanın Harran Üniversitesi Tıp Fakültesine gelerek tedavi olmak istediğini dile getiren Prof.Dr. Hakan Büyükhatipoğlu bahse konu ile ilgili şunları kaydetti:

“Hastanemize hastaların aynı dönemde başvurmaları nedeniyle geçici olarak bir süre yoğunluk oluşmuştur. Fakat Şanlıurfa genelinde hasta mağduriyetinin oluşması söz konusu değildir. Başvuran her onkoloji hastasına randevusuz olarak bakılıyor, yirmiye yakın hastamız yatarak tedavi görmekte ve yatak sorunumuz bulunmamaktadır.” İfadelerine yer verdi.

 Son olarak konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek;

" Hastanemize başvuran hastalarımızın tedavileri geciktirilmeden yapılıyor ve geçici bir yoğunluk söz konusu olmuş olabilir ancak hastalarımız kesinlikle mağdur olmayacaktır, dedi.

 

Yorumlar