Gazeteci Coşkun son yolculuğuna uğurlandı...

Sözcü gazetesi yazarı, Şanlıurfa’lı gazeteci Bekir Coşkun Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen Mahallesi’nde düzenlenen cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Uzun süredir kanser tanısıyla tedavi gören Şanlıurfa’lı duayen gazeteci Bekir Coşkun (75) Ankara Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen akciğerine yenik düşerek yaşamını yitirdi
Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, için önceki gün Ankara’daki Doğramacızade Ali Paşa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından naaşı memleketi Şanlıurfa’ya gönderilmişti.
Gazeteci Bekir Coşkun Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen Mahallesi’nde düzenlenen cenaze namazının ardından akrabaları, dostları ve sevenlerin gözyaşlarıyla toprağa verildi.

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945 yılında Şanlıurfa’da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. Ankara'da Yüksek Gazetecilik Okulu'ndan mezun olduktan sonra 1974'te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978'de Günaydın gazetesine geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy'dü. 1987'de Sabah gazetesinde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993’te Hürriyet gazetesinde geçti. Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: “Dövlet”, “Avukatımı İstiyorum”, “Pako’ya Mektuplar” ve “Ben Pako”. Köpeği Pako'nun adıyla kaleme aldığı yazılar.

Urfegercekhaber.com ailesi olarak merhuma rahmet diliyoruz yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar