Şanlıurfa'da madde operasyonu

1. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturmaya esas olmak üzere Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı olayları ile mücadele kapsamında, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; 23 Eylül 2020 tarihinde adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Haliliye ilçesi mülki sınırları içerisinde ikamet eden ve cezaevi firarisi olan S. D. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda; (2) kilogram Kubar Esrar, (15) gr. metamfetamin maddesi, (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet bu tabancaya ait şarjör ve (9) adet 9 mm. çapında fişek ele geçirilmiştir

2. Şüpheli şahsın yapılan aranma kaydı sorgulamasında; Hükümlü/Tutuklunun Kaçması, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ve Kasten Yaralama suçlarından (3) ayrı '' ARANMA KAYDININ'' olduğu tespit edilmiştir.

3. Bahse konu bu olaya ilişkin, (1)şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın işlemlerinin tamamlanmasına müteakip çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

4. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı ile her türlü kaçakçılık faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir. 


Yorumlar