DEVA Partisi Harran İlçe Başkanlığına Özyavuz Getirildi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa’da kongre sürecini başlattı ve bu kapsamda ilk kongresini 
Deva Partisi tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Şanlıurfa’da da teşkilatlanmasını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Önceki dönem Baro Başkanı olan Av. Ahmet Tüysüz’ün Kurucu İl Başkanı olarak belirlenmesinin ardından, 6 kişilik İl Kurucu Heyeti belirlenmişti. İl Kurucu heyeti çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüp ilk etapta 40 kişiden oluşan İl Yönetim Kurulu’nu ve Harran, Akçakale, Bozova, Hilvan, Halfeti ve Karaköprü İlçe Başkanlarını kamuoyuna tanıttı. Geri kalan 7 ilçe için de çalışmalarda sona yaklaşan Deva Partisi Şanlıurfa teşkilatı kongre sürecinin startını da medeniyet beşiği Harran ilçesinden verdi.

Harran İMKB Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan Harran 1. Olağan İlçe kongresine; İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, İl Kurucu Heyet Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Akçakale İlçe Başkanı Av. Fatih Ayhan, Hilvan İlçe Başkanı Mehmet Ali Barlas, Karaköprü İlçe Başkanı Av. Sabri Yetim, Halfeti İlçe Başkanı Hasari Baysöz ve partililer katıldı. Bozova İlçe Başkanı Hasan Arusoğlu ise rahatsızlığı nedeniyle katılamayarak tebrik mesajı gönderdi.

 

Yanı sıra kongreye CHP İlçe Başkanı Yasin Engin, Demokrat Parti İlçe Başkanı Mehmet Ömer Boğa, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Çiftçi, Adalet Birlik Partisi İl Başkanı Halil Sancar, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Yorulmaz, Gelecek Partisi İlçe Başkanı, Mehmet Özyavuz’da iştirak etti. Pandemi sürecinden dolayı sosyal mesafeye ve davetli sayısına azami ölçüde dikkat edilen kongre ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından misafirlere Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından kongreye özel gönderilen mesajı okundu.

Yorumlar