Deva Parti belgeleri verdi...

 


DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, "Şanlıurfa’da DEVA Partisine büyük bir ilgi olduğunu görüyorum. Hızlı bir şekilde ilçe teşkilatlarımız kuruluyor şimdi ise kongrelerimizi yapıyoruz. Şanlıurfa’da arkadaşlarımıza çalışmalarından son derece memnunum. İnşallah ilçe kongrelerimiz yaptıktan sonra sahaya çok daha güçlü bir şekilde inmiş olacağız". Dedi.

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’ün katılımı ile gerçekleştirdiği toplantıda, İlçe Başkanlarına yetki belgeleri takdimini yaptı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve İlçe başkanlarının katılımı ile özel bir mekanda basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda İlçe başkanlarına yetki belgelerinin takdimi yapıldı.

Toplantıya Nihat Ergün'ün yanı sıra DEVA Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, il yöneticileri ve partinin ilçe başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Bozova kongremizi gerçekleştireceğiz ancak başkanımız yoğun bakımda rahatsız olduğu için katlım sağlayamayacak kendisi için dualarınızı bekliyoruz. Siyasette kendi rengimizi oturtmaya çalışıyoruz. Siyasete girdiğimiz zaman insanlıktan çıkmıyoruz bu yolda emin adımlarla devam edeceğiz.dedi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’de, Bize neden Deva Partisini Kurdunuz neden buradasınız diye sorduklarında şu cevabı veriyorum. Siz niye burada değilsiniz diye cevap veriyorum siyasetin bir görevi vardır siyaset; özgürlük barış, hukuk ve adalet üretiyorsa görevini yapıyordur. Türkiye’ de bunlar uzun zamandır üretilmiyor. İnsanlar bundan çok müştekiler. Siyaset görev yapamayınca ekonomide de ileriye gidemiyorsunuz. Son zamanlarda varlıklarımız tükeniyor. Türk lirasının değeri düşmüş durumda. İşsizlik enflasyon bütün rakamlar ters dönmüş durumda. Siyasetin ve ekonominin görevini yapamadığı bu zor zamanlarda elimizi taşın altına koymaktan başka bir çözüm bulamazdık.

Biz tüm bu eksikleri daha öncede iktidar olan siyasi partilerde söylediğimiz zaman aman muhalefet partilerin eline malzeme vermeyelim diye kısık sesle, bireysel bir şekilde söylerdik ama hiçbir işe yaramadı. Şuanda yanlış olanı da doğru olanı da yüksek sesle söyleyebiliyoruz.  Bu amaç çerçevesinde DEVA Partisi bu yola çıktı. yola çıktı. Türkiye’de ne raydan çıkmışsa bunların hepsini yola koymaya çalışacağız.

Şanlıurfa’da DEVA Partisine büyük bir ilgi olduğunu görüyorum. Hızlı bir şekilde ilçe teşkilatlarımız kuruluyor şimdi ise kongrelerimizi yapıyoruz. Şanlıurfa’da arkadaşlarımıza çalışmalarından son derece memnunum. İnşallah ilçe kongrelerimiz yaptıktan sonra sahaya çok daha güçlü bir şekilde inmiş olacağız. çok yakın bir erken seçim beklemiyoruz. 2021'in sonlarına doğru bir erken seçim olabilir. Çünkü Türkiye’nin siyasi ve ekonomik sonuçları taşınamaz hale geliyor. mevcut iktidarın bu yükü daha fazla kaldıracağını düşünmüyorum."dedi.

Yorumlar