Eyyübiye İlçe Başkanlığı’na Yalçınkaya Atandı


Genel Merkezi Ankara’da bulunan Dünya Türkleri Dostluk Platformu Eyyübiye İlçe Başkanlık görevine Mihriban Yalçınkaya atandı.
DTDP Eyyübiye İlçe Başkanlığı’na Yalçınkaya Atandı
Oya Canbazoğlu önderliğinde kurulan ve Türk Dünyası ile Avrupa’daki Türkleri tek çatı altında toplamayı, Türki Cumhuriyetler arasında kültürel bağları güçlendirmek, Milli birlik beraberliği korumak ve daha da güçlendirmek adına konferanslar, çalıştaylar, kültürel fuar gibi çalışmalar düzenlemeyi amaç edinen Platform ’un Eyyübiye İlçe Başkanlık görevi Mihriban Yalçınkaya’ya verildi.
 Türk Dünyası Dostluk Platformu (TDDP) Genel Başkanı Oya Canbazoğlu tarafından yapıla atamayla ilgili şu açıklama yapıldı.
 Dünya Türkleri Dostluk Platformu olarak başta ülkemiz olmak üzere Türki Cumhuriyetlerde ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde yapılanma sürecine girmiş bulunmaktayız. Öncelikli ağırlığımız Anadolu coğrafyasında yapılanmaktır. Bu meyanda biz platform olarak Şanlıurfa ilimize Bölge Başkanlık görevini tevdi ettik. Bu noktada güzide şehrimiz Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçe Başkanlık görevini bizzat şahsım olarak Mihriban Yalçınkaya hanımefendinin atamasını gerçekleştirdik. Mihriban Yalçınkaya hanımefendi girişken, programlı hareket etmeyi prensip haline getirmiş bir dava arkadaşımız. Eyyübiye İlçe Başkanlık görevini başarı ile yürüteceğine inancım tamdır. Yukarıda da belirttiğim üzere platform olarak biz hızlı bir yapılanma sürecini başlattık. Bu noktada pandemi süreci göz önünde bulundurularak Eylül ayı içerisinde Bölge Başkanlarımızla Ankara’da yapacağımız toplantıdan çıkacak karar doğrultusunda gerek çalışmalarımıza hız kazandırmayı hedefliyoruz. Eyyübiye ilçe başkanlık görevine getirilen Mihriban Yalçınkaya hanımefendi ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dilerim.” Dedi.
 Öte yandan yapılan atama ile ilgili olarak Eyyübiye İlçe Başkanı Mihriban Yalçınkaya ise şunları söyledi.

 DTDP Eyyübiye İlçe Başkanı Yalçınkaya; ”Öncelikle şahsıma Türk Dünyası Dostluk Platformu Eyyübiye İlçe Başkanlık görevini layık gören Genel Başkanımız Oya Canbazoğlu Hanımefendi’ye sonsuz teşekkürü borç bilirim. Biz platform olarak Şahsım olarak görev atamam gerçekleşti zaman kaybetmeden üye kayıt çalışmalarımıza başlayarak platformumuzun sesini herkese ve her kesime ulaştırmaya çalışacağız. Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte organize olarak var gücümüzle başta ilçemiz Eyyübiye olmak üzere ilimiz ve bölgemizde yapılanmaya katkı sunacağız. İnşallah Rabbim bizi çıktığımız bu yolda mahcup etmez. Diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar