Elçibey, Vefatının 20. Yıl dönümünde Anıldı!!!


Eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebülfez Elçibey için vefatının 20. yılında anma töreni düzenlendi.
Elçibey, Vefatının 20. Yıl dönümünde Anıldı!!!
Azerbaycan Birliği başkanı ve Elçibey Vakfı Genel Başkanı Agil Samedbeyli’nin Başkanlığında düzenlenen Ebulfez Elçibey’i anma programına, Dünya Türkleri Dostluk Platformu Karaköprü İlçe Başkanı Kadir Aslan ve Dünya Türkleri Dostluk Platformu Eyyübiye İlçe Başkanı Mihriban Yalçınkaya katılım sağladı.

 Ebülfez Elçibey’i 20.yıl anma töreni sonrasında taziye mesajını ileten Dünya Türkleri Dostluk Platformu Karaköprü İlçe Başkanı Kadir Aslan; ‘“Türklük şuurunu derinden hissederek bağımsızlığı karakter edinen; önce Azerbaycan'ın istiklâli, daha sonra ise Turan için mücadele eden Ebulfez Elçibey'i vefatının 20. yılında rahmet ve dualarla anıyorum. Aziz ruhunun şâd, mekânının ise cennet olmasını diliyorum” dedi.

 Başkan Aslan’ın akabinde taziye mesajını ileten Dünya Türkleri Dostluk Platformu Eyyübiye İlçe Başkanı Mihriban Yalçınkaya; ‘’Azerbaycan'ın İkinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey'in sadece Azerbaycan Türklüğünün değil, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlerin de hürriyet sembolü olmuş bir lider olduğuna vurgu yapan Başkan Yalçınkaya;’’ Ebulfez Elçibey, ömrünü Azerbaycan'ın hürriyet mücadelesine adamış,


 Türk Milliyetçisi bir düşünce ve kardeşlik mücadelesinin sembolü merhum Ebulfez Elçibey'i vefat yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum’’ İfadelerini kullandı.

Yorumlar